Wszystko co musisz wiedzieć o suszarniach do biomasy
28 maja 2019W naszym dzisiejszym artykule przestawimy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące suszarni do biomasy. Dowiemy się, jakie wyróżniamy ich rodzaje, czym się charakteryzują oraz do jakich materiałów są wykorzystywane. Czy mówi ci coś nazwa przenośniki kubełkowe oraz przenośniki ślimakowe? Jeśli nie, to wszystkiego o nich dowiesz się w naszym artykule. Zapraszamy!
Suszarnia do biomasy – co to jest?
Suszarnia do biomasy to maszyna, która wykorzystywana jest do suszenia mokrych surowców sypkich. W skład linii do suszenia surowców wchodzi bęben oraz piec. Można wyróżnić suszarnie taśmowe oraz bębnowe. Suszarnie wykorzystywane są do suszenia takich surowców jak: trociny, słoma, wierzba oraz wytłoki.
Czym charakteryzuje się suszarnia bębnowa?
Suszarnię bębnową tworzy zespół zintegrowanych ze sobą urządzeń, które tworzą linie technologiczną służącą do suszenia roślinopodobnych surowców. Do podstawowych urządzeń należy piec oraz bęben. Reszta urządzeń dobierana jest do indywidualnych potrzeb klienta.
Surowce, które poddawane są procesowi suszenia ogrzewa się gorącym podmuchem gorących spalin. Coraz częściej stosuje się nowoczesne rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić nawet do 30% spalanego w procesie surowca.
Jak wygląda suszarnia taśmowa?
Surowce, które suszy się w suszarnia taśmowej poddawane są niskotemperaturowemu i łagodnemu procesowi suszenia. Suszenie odbywa się czystym i pozbawionym spalin. Ogrzanym strumieniem powietrza. Jakie materiały poddaje się procesowi suszenia? Są to trociny, zrębki drzewne, odpady ściekowe oraz inne produkty.
Czym są przenośniki kubełkowe?
Przenośniki kubełkowe to urządzenia do transportu materiałów sypki. Transport odbywa się na bliskie odległości. Można nimi transportować zboże, cukier oraz inne kruszywa. Zazwyczaj wykorzystuje się je, aby napełnić silosy lub zbiorniki. Można wyróżnić przenośniki kubełkowe grawitacyjne oraz odśrodkowe.
Przenośniki ślimakowe – do czego służą?
Przenośnik ślimakowy zwany jest inaczej przenośnikiem śrubowym. Transport materiałów sypkich odbywa się za pomocą śruby, która obraca się wewnątrz koryta. Zamknięta obudowa pozwala na oddzielenie materiałów od otoczenia.